мр Анђела Данковић(1980), дипломирала на Музичкој академији у Београду и магистрирала на Универзитету Јоханнес Гутенберг (Hochschule für Musik) у Мајнцу у класи проф. Дејана Гаврића. Усавршавала се на мајсторским курсевима код еминентних флаутиста и педагога И. Графенауер, Ј. Балинта, Ј. Арнхајма и Д. Флурија. Добитник је више републичких и међународних награда. Као солиста наступала је са Симфонијским оркестром Ho Chi Minh City (Вијетнам), Симфонијским оркестром РТС, Црногорским симфонијским оркестром, Камерним оркестром из Прага, Нишким симфонијским оркестром, Камерним оркестром ФУ у Нишу, Академским оркестром СКЦ Универзитета у Нишу, Камерним оркестром Imperio, под вођством угледних диригената. Учествовала је на значајним фестивалима у земљи – НИМУС, Мокрањчеви дани, Тисин Цвет, Constantinus, као и Барски љетопис, Дани музике, Espressivo у Црној Гори и Spectrum у Словенији. Године 2011, са великим успехом, извела је премијерно композиције српских композитора на 39. светској конвенцији флаутиста у Америци, Шарлот, Северна Каролина. Снимала је за потребе РТС, РТЦГ, Радио-Београда, нишких ТВ станица, Шведског државног радија, ТВЦГ и Немачке ТВ станице САТ1. Од 2009. предаје флауту на Факултету уметности у Нишу. Тренутно је у звању ванредног професора. Часопис Музика класика прогласио је Анђелу Братић за најбољег женског извођача у 2014.години.
На Лешочком камерном музичком фестивалу Зоран Станишић и Анђела Братић
13.09.2025
Фестивал камерне музике Лешок и ове године се одржава у Духовно-културном центру „Кирил Пејчиновић“, са три фестивалске вечери. Два концерта су на програму 12. и 18. септембра, а један 14. септембра. Свечано отварање уприличено је синоћ наступом Михаила Арсенског - тенор и Зорана Станишића - клавир, док је на другом концерту наступио Арбер Таири - виолина, пореклом из Тетова, и Анастасија Грговска - клавир. Друге фестивалске вечери 14. септембра наступиће гости из Србије и Италије - Анђела Братић - флаута и Дијана Ноћиеро - клавир, са почетком у 19 часова.