Новинарску каријеру је започео као средњошколац у дневнику „Вечер“. Потом је радио у омладинској редакцији Радио Охрида и других медија, посебно после одласка за Београд на студије.
Георгиевски је дуго руководио редакцијом агенције Танјуг у Скопљу. Неколико година је извештавао из Џакарте.
Пред распад СФРЈ формирао је Македонскоот прес биро, а потом је именован за директора агенције МИА, одакле је отишао у пензију.
Живко Георгиевски биће сахрањен сутра на градском гробњу у Охриду.