Према речима Бојана Вучковића, директора школе, који је са ђацима освојио највиши врх планине Ниџе, ђаци су углавном одлазили на екскурзију на Крф, уз посету острву Видо.

- Међутим, прича се ту не завршава, због чега смо решили да организујемо студијско путовање у склопу кога је и посета Кајмакчалану - објашањава Вучковић. - Крај приче је да је српска војска васкрсла на Крфу. Због лоших временских услова, ове јесени нисмо успели да се попнемо на Кајмакчалан, па смо деци обећали да ћемо то учинити чим се укаже прилика. Десило се то протеклог викенда, иако ни овог пута услови нису били сјајни. Али, имали смо помоћ планинара, био је лекар са нама, тако да је све протекло у најбољем реду. Ипак, најважнија је била жеља ђака да истрају.

За успон од скијашког центра до Кајмакчалана, како преносе Вечерње новости, требало им је око три и по сата. Традиција ће бити настављена и следеће године, када ће нова генерација ученика трећег разреда кренути стазама својих предака и на чувеној коти 2.525 запевати "Боже правде".