Реконструисана Влада има премијера, 24 министарства и седам потпредседника, од којих су двојица и министри. Кабинет премијера Спајиће убудуће чиниће:

Алекса Бечић, потпредседник Владе за безбедност, одбрану, борбу против криминала и унутрашњу политику;

Филип Ивановић, потпредседник Владе за спољне и евроспке послове,  Будимир Алексић, потпредседник Владе за образовање, науку и односе са верским заједницама;

Милун Зоговић, потпредседник Владе за инфраструктуру И регионаини развој; Ервин ибрахимовић, потпредседник Владе за међународне односе и министар спољних послова;

Саша Мујовић изабран је за министра енергетике; Бојан Божовић је министар правде; Славен Радуновић, изабран је за министра просторног планирања, урбанизма и државне имовине;  Симонида Кордић, министарка туризма; Маја Вукићевић, министарка саобраћаја; Дамјан Ћулафић, министар екологије, одрживог развоја и развоја севера; Драгослав Шћекић, министар спорта и младих; Наида Нишић, изабрана је за министарку rrada, запошљавања и социјалног дијалога,

Филип Радуловић изабран је за министра поморства,

Мирсад Аземовић, министар дијаспоре, Дамир Гутић, министар социјалног старања, бриге о породици и демографије;  Адмир Шахмановић, министар рударства, нафте и гаса; Ернад Суљевић, министар регионално-инвестиционог развоја и сарадње са невладиним организацијама; Милутин Буторовић, министар без портфеља.

Скупштина је прихватила предлог Спајића о разрешењу одређених чланова владе који прелазе на нове дужности, али и оних министара који више неће бити у Влади као што је министар правде Андреј Миловић.

Гласању нису присуствовали посланици ДПС-а, СД-а, ГП УРА, ХГИ и посебног клуба посланика, преноси Танјуг.