Реконструисана Влада има премијера, 24 министарства и седам потпредседника, од којих су двојица и министри. Кабинет премијера Спајиће убудуће чиниће:
Алекса Бечић, потпредседник Владе за безбедност, одбрану, борбу против криминала и унутрашњу политику;
Филип Ивановић, потпредседник Владе за спољне и евроспке послове, Будимир Алексић, потпредседник Владе за образовање, науку и односе са верским заједницама;
Милун Зоговић, потпредседник Владе за инфраструктуру И регионаини развој; Ервин ибрахимовић, потпредседник Владе за међународне односе и министар спољних послова;
Саша Мујовић изабран је за министра енергетике; Бојан Божовић је министар правде; Славен Радуновић, изабран је за министра просторног планирања, урбанизма и државне имовине; Симонида Кордић, министарка туризма; Маја Вукићевић, министарка саобраћаја; Дамјан Ћулафић, министар екологије, одрживог развоја и развоја севера; Драгослав Шћекић, министар спорта и младих; Наида Нишић, изабрана је за министарку rrada, запошљавања и социјалног дијалога,
Филип Радуловић изабран је за министра поморства,
Мирсад Аземовић, министар дијаспоре, Дамир Гутић, министар социјалног старања, бриге о породици и демографије; Адмир Шахмановић, министар рударства, нафте и гаса; Ернад Суљевић, министар регионално-инвестиционог развоја и сарадње са невладиним организацијама; Милутин Буторовић, министар без портфеља.
Скупштина је прихватила предлог Спајића о разрешењу одређених чланова владе који прелазе на нове дужности, али и оних министара који више неће бити у Влади као што је министар правде Андреј Миловић.
Гласању нису присуствовали посланици ДПС-а, СД-а, ГП УРА, ХГИ и посебног клуба посланика, преноси Танјуг.